מרכז תקוותנו קריית שמונה משרת את כלל הקהילה, ומציע פעילויות לקהל הרחב.
הפעילויות כוללות מגוון חוגי ילדים, הרצאות בנושאים שונים, הכשרה מקצועית, קליטת עולים מבני מנשה וחבר העמים – בשיתוף משרד הקליטה, הפעלת פעוטונים ברחבי העיר ועוד.
בנוסף, המרכז מפעיל חוגים בתוך בתי הספר וכן מקיים פרוייקט בר מצווה לילדים וחידון תנ"ך עירוני בו משתתפים כל בתי הספר בעיר.

הפעילויות במרכז מתקיימות במשך כל ימות השבוע. בשבתות ובחגים מתקיימות תפילות בבית הכנסת במרכז, שמסביבו מתקיימות גם פעילויות קהילתיות
לטובת התושבים כגון: חלוקת קמח דפסחא מידי שבוע למשפחות נזקקות.
אנו רואים במרכז הקהילתי שלנו בית שני לילדים רבים, ושמים דגש על חינוך בלתי פורמלי איכותי ומקצועי לקהילת הילדים, הנוער והמבוגרים בעיר.

טרומפלדור 32, קריית שמונה

04-6896776

kshmona@tikvatenu.org.il

רשת פעוטוני תקוותנו

קרן ילדנו מאמינה כי הדרך הבטוחה ביותר לצמצום פערים חברתיים היא תעסוקה בטוחה וקבועה.
מרכיב חיוני בהשגת מטרה זו היא הקמת פעוטונים ומעונות-יום המאפשרים להורים, ובתוכם גם אימהות חד-הוריות, לצאת לעבודה ולהתמיד במקום עבודה קבוע ויציב.
"חוק חינוך חובה חינם” בישראל תקף כיום מגיל 3 ומעלה. אולם, לילדים צעירים יותר אין פתרון של ממש זולת מטפלות ומעונות בעלויות גבוהות ביותר.
רשת פעוטוני תקוותנו הינה רשת מעונות יום ופעוטונים, מוכרת ותומכת, המלווה את הילדים כבר מגיל אפס, עומדת בכל התקנים וההנחיות של משרד הכלכלה
ומתגאה בצוות המטפלות המסורות המעניקות יחס חם אימהי ואוהב.
פתרון מושלם עבור משפחות צעירות שרוצות להמשיך ולהצמיח קריירה ולהשאיר את ילדיהן בידיים טובות.

תינוקיה

השנה הראשונה בחיי הילד בסביבה תומכת תשפיע על התפתחותו הנכונה. התינוקייה של תקוותנו הינה מקום חמים נעים ואינטימי שעוטף את התינוקות בהרבה חום ואהבה כהמשך טבעי לחום והאהבה שהוא מקבל בבית. צוות התינוקייה מלווה בצוות שנבחר בקפידה עם ניסיון עשיר. בשנה זו יחוו התינוקות את ההתנסויות הראשוניות שלהם בסביבה מחוץ לביתם, הסביבה בתינוקייה מלאת גירויים מוגנים ובטוחים. אנו שמים דגש על אוכל טרי יום ביומו המבושל ע"י טבחית מקצועית ומותאם לכל תינוק על פי התקדמות ההתפתחות שלו במהלך השנה.
התינוקיה מיועדת לילדים בגיל 3 חודשים ועד לגיל 18 חודשים ונמצאת בפיקוח של משרד התמ"ת.

פעוטון

תינוקות בגיל שנה וחצי עד גיל שלוש נמצאים בתקופת התפתחות בעיקר במובן הרגשי – חברתי – תקשורתי. חשוב לציין ששלבי ההתפתחות אחידים אצל כל הפעוטות אם כי בקצב שונה, למידת השפה בתקופה זו חשובה ביותר וזו התקופה בה הפעוט מסוגל לבטא מספר מילים. בגיל כשנה הפעוט מתחיל לאחוז בדברים ולחוש אותם, זו גם התקופה בה הוא מתחיל לחקור טעמים וחושים. בפעוטון תקוותנו תמצאו צוות מקצועי תומך חם העוטף ומשפיע על הילדים במיוחד בתקופה קריטית להתפתחותו של הילד וזאת כהמשך להתפתחותו בתינוקייה. אנו שמים דגש על אוכל טרי יום ביומו ומותאם לגיל הילדים, סדר היום ברור וקבוע ע"מ להעניק לילדים פעילות קוגניטיבית מוטורית וחברתית.
הפעוטון מיועד לילדים בגיל 18 חודש ועד לגיל 36 חודשים ונמצא בפיקוח של משרד התמ"ת.

פרויקטים

פרויקט בר/בת מצווה

מתוך ייעודה הראשוני של קרן ילדנו לדאוג לרווחתם של ילדי ישראל דרך החינוך, מהגיל הרך ועד לבגרות, פיתחה קרן ילדנו תכנית חינוכית עשירה ומגוונת עבור בני ובנות מצווה. הפרוייקט מתחיל בלימוד יסודות הלכתיים במהלך כחצי שנה יחד עם ההורים ובתום סדנאות הלימוד, זוכים הילדים יחד עם בני משפחתם, ליום סיור חווייתי וחגיגי בירושלים הכולל תפילה חגיגית בניצוחם מול אבני הכותל המערבי, סיור חינוכי ברחבי העיר וסעודת מצווה.

חידון תנ"ך עירוני

במסגרת הכנת התלמידים לקראת חידון התנ"ך העירוני לנוער תקוותנו, הנערך בהיכל התרבות בקריית שמונה, לומדים הילדים חומר בתנ"ך. מטרה נוספת היא להביא את הילד להכרת הרכב התנ"ך ותוכנו. בפרויקט משתתפים עשרות ילדים מכל בתי הספר בעיר. מתוך כל הקבוצות נבחרים הטובים ביותר שייצגו את בית ספרם בתחרות. בחוגים מלמדים מורים מוסמכים ובנות שירות לאומי. כל חודש נערך מפגש חברתי בין הקבוצות השונות, במסגרתו נערך חידון קצר ביניהם. חידון התנ"ך העירוני הקרוב יתקיים בעזרת השם ביום רביעי, י"ח בסיון תש"פ, 10/06/20 בשעה 11:00 בהיכל התרבות העירוני.

קייטנות

קייטנות הקיץ תחלנה ב1 ביולי. פרטים על הרשמה לקייטנות הקיץ ניתן לקבל במזכירות המרכז החל מחודש יוני. ניתן להרשם דרך האינטרנט או במזכירות המרכז בטלפון: 04-6941248

צור קשר - מרכז תקוותנו קריית שמונה
פרטי התקשרות - קריית שמונה

זכויות שמורות לקרן ילדנו מרכז תקוותנו 2020