כותר למידה

 

 

 

 

 

 

כפתור הנדסה גנטית    כפתור לימודי ארץ ישראל    כפתור מדעי המח 2    כפתור אסטרופיזיקה    כפתור חיבור ראשוני למידה מרחוק  

מי שעדיין לא התחבר ובדק את המערכת השיעור, את הסאונד ואת התמונה – מומלץ מאד להתחבר כשעה לפני מועד השיעור המתוכנן ולראות את השקופית הראשונה בשיעור. אנא זכרו לרשום את שמכם + מוסד הלימודים שלכם ("שרה כהן בר אילן"; "חיים לוי אמי"ת חצור")

לבעיות בהתחברות, נא לפנות לזאב קינן 050-590-8838 זמן סביר לפני תחילת השיעור (לפחות 45 דקות  

          

  

 היסטוריה

תכנית הלמידה מרחוק של קרן ילדנו, בשיתוף אוניברסיטת בר אילן, פותחה במקור עבור אוכלוסיות תלמידים יוצאי אתיופיה. הקורס הראשון דאז הועבר ע"י מרצה בן העדה, ובתוך כך זכו משתתפי התוכנית לרכוש מעבר לידע מדעי מובהק גם העשרה אישית יותר באשר למנהגים אתיופים יהודיים. כחלק מהתוכנית וכפרויקט הסיום, בנו החניכים אתר למורשת הקהיליה האתיופית.

לאחר ששלב הפיילוט הוכתר בהצלחה רבה, הועתקה תכנית הלמידה מרחוק בשנת תשס"ט (2009) ל-13 בתי-ספר ברחבי הארץ.

כיום

מאז התרחבה התכנית מאד. כיום אנחנו מעבירים שיעורים סינכרוניים בעשרות בתי ספר (שיעור בשידור חי, שבו המרצה מעביר/ה מצגת והרצאה, והתלמידים יושבים כל אחד מול מחשב, ויכולים לשאול שאלות באמצעות צ'אט או מיקרופון, להשתתף בסקרים במהלך השיעור, או להעיר הערות).

מה לומדים?

תחומי הלימוד היום הם מדעים ולימודי א"י. בתחום המדעים אנו מלמדים קורסים לחטיבות הביניים ולחטיבה העליונה:

בתחום לימודי ארץ ישראל (א"י) אנו מעבירים כיום קורס בשיתוף אוניברסיטת בר-אילן, אשר בו משתתפים סטודנטים ללימודי תואר ראשון באוניברסיטה יחד עם תלמידי תיכון מצטיינים מרחבי הארץ במגמת לימודי א"י.

מלבד זאת אנו מפעילים מכלול שיעורים-לדוגמה וקבוצות דיון במערכת הלמידה מרחוק למורים במגמת לימודי א"י מכל רחבי הארץ. המורים "נפגשים" באמצעות המערכת מדי שבוע, מעבירים שיעורים לדוגמה, ודנים במשותף בנושאים מתודיים ופדגוגיים של התחום.

מי מלמד?

מרצים מצטיינים, בעלי כריזמה וניסיון בהוראה מקוונת, מתחומי מחקר וידע מתאימים.

למידה מרחוק- זה קרוב!!

פרויקט חדשני ופורץ דרך של למידה מתוקשבת ואינטראקטיבית בשידור חי  המציע הרחבת אופקים, העשרה והעמקה של מגוון תחומי ידע- מדעים, היסטוריה, לימודי ארץ ישראל ועוד. פרויקט זה קורע צוהר לתלמידים רבים אל הידע האקדמי, ופותח את השער להתקדמותם והתפתחותם בעתיד.

רקע

פרויקט הדגל הטכנולוגי  של ’קרן ילדנו‘ מאפשר למאות תלמידים בכל רחבי הארץ להשתתף בשיעורים בשידור חי עם מיטב המרצים בתחומם, תוך אינטראקציה שוטפת בין התלמידים למרצה.  פרויקט חדשני זה מסיר למעשה את ’קירות הכיתה‘, ויוצר כיתה אחת מן הצפון עד לדרום.

רציונל

חשיפת תלמידי חטה“ב ותיכון לעולם האקדמיה והמחקר תניח את התשתית להרחבת השכלתם ולזינוק קדימה בעתיד.

משתתפים ופעילות

בעקבות יוזמתה החדשנית של אוניברסיטת בר- אילן   בשיתוף עם ’קרן ילדנו‘  זה כבר שמונה שנים שלומדים מאות תלמידים מכל רחבי הארץ תחומים כגון מדעים ולימודי ארץ ישראל ממיטב המרצים בתחומם. שיטת הלמידה מרחוק מאפשרת למרצה מן האוניברסיטה להעביר הרצאה לעשרות תלמידים/סטודנטים / מאזינים הנמצאים בכל חלקי הארץ בו-זמנית, ובשידור ישיר. החידוש הוא באפשרות להשתתפות חיה של התלמידים דרך שאלות או הערות, וכן קבלת מענה בזמן אמת.

פרויקט הלמידה מרחוק הוא פרי יוזמתו של פרופ‘ ברוך אופיר מאוניברסיטת בר-אילן יחד עם  ’קרן ילדנו‘ . כיום הוא מתפרס בבתי ספר רבים בארץ בתחום לימודי ארץ ישראל, כחלק מתכנית משרד החינוך.  שלושה בתי ספר בנתניה משתתפים בפרויקט בשיעורים בתחומי המדעים: אסטרופיזיקה, מדעי המוח והנדסה גנטית.

מה בעתיד?

’קרן ילדנו‘ שואפת להרחיב את הפרויקט בעזרת מערכת החינוך לעשרות בתי ספר בישראל, כדי להביא את מיטב הידע המדעי העכשווי אל התלמידים בעזרת טובי המרצים. אנו רוצים לשלב בין ’הכיתה הווירטואלית‘ למפגשים בין תלמידים ולסיורים בשטח, כדי להוציא את המקסימום מתוכנית חדשנית זאת. תחומים נוספים שאנו מתכוונים להרחיב אליהם את התכנית: מתמטיקה, לימודי היהדות ופיתוח מנהיגות.