למידה מרחוק- זה קרוב!!

פרויקט חדשני ופורץ דרך של למידה מתוקשבת ואינטראקטיבית בשידור חי, המציע הרחבת אופקים והעשרה והעמקה של מגוון תחומי ידע - מדעים, היסטוריה, לימודי ארץ ישראל ועוד.
פרויקט זה פותח צוהר לתלמידים רבים אל הידע האקדמי, ופותח את השער להתקדמותם והתפתחותם בעתיד.     

רקע
פרויקט הדגל הטכנולוגי של "קרן ילדנו" מאפשר למאות תלמידים בכל רחבי הארץ להשתתף בשיעורים בשידור חי עם מיטב המרצים בתחומם, תוך אינטראקציה שוטפת בין התלמידים למרצה.
פרויקט חדשני זה מסיר למעשה את "קירות הכיתה", ויוצר כיתה אחת מן הצפון עד לדרום.

רציונל
חשיפת תלמידי חטה”ב והתיכון לעולם האקדמיה והמחקר תניח את התשתית להרחבת השכלתם ולזינוק קדימה בעתיד.

משתתפים ופעילות
בעקבות יוזמתה החדשנית של אוניברסיטת בר- אילן בשיתוף עם "קרן ילדנו" זה כבר שמונה שנים שלומדים מאות תלמידים מכל רחבי הארץ תחומים, כגון: מדעים ולימודי ארץ ישראל, ממיטב המרצים בתחומם. שיטת הלמידה מרחוק מאפשרת למרצה מן האוניברסיטה להעביר בשידור ישיר הרצאה לעשרות תלמידים/ סטודנטים/ מאזינים הנמצאים בכל חלקי הארץ בו-זמנית.  החידוש הוא באפשרות להשתתפות חיה של התלמידים דרך שאלות או הערות, וכן קבלת מענה בזמן אמת.
פרויקט הלמידה מרחוק הוא פרי יוזמתו של פרופ’ ברוך אופיר מאוניברסיטת בר-אילן יחד עם "קרן ילדנו" . כיום הוא מתפרס בבתי-ספר רבים בארץ בתחום לימודי ארץ ישראל כחלק מתכנית משרד החינוך. שלושה בתי ספר בנתניה משתתפים בפרויקט בשיעורים בתחומי המדעים: אסטרופיזיקה, מדעי המוח והנדסה גנטית.

מה בעתיד?
"קרן ילדנו" שואפת להרחיב את הפרויקט בעזרת מערכת החינוך לעשרות בתי ספר בישראל כדי להביא את מיטב הידע המדעי העכשווי אל התלמידים בעזרת טובי המרצים.
אנו רוצים לשלב בין ‘"הכיתה הווירטואלית" למפגשים בין תלמידים ולסיורים בשטח כדי להוציא את המקסימום מתוכנית חדשנית זאת. תחומים נוספים שאנו מתכוונים להרחיב אליהם את התכנית הם: מתמטיקה, לימודי היהדות ופיתוח מנהיגות.