כשמוזיקה ונשמה מתחברים - כלים שלובים

הזדמנות של חוויה יוצאת דופן לאוכלוסיות המאותגרות ומענה למחסור בפעילות ברמה גבוהה לשעות אחר הצהרים.
זוהי תכנית המהווה מסגרת לתקשורת עם הסביבה ולביטוי עצמי ורגשי מתוך ההתחברות לעולם המוזיקה, הזמר והניגון.

רקע
ילדים ומבוגרים עם צרכים מיוחדים אינם זוכים, בדרך כלל, להזדמנות שווה להשתתף בפעילויות אחרי הלימודים במסגרת קהילתית ובחוגים.
"קרן ילדנו" מפעילה תכנית ייחודית ומוצלחת, הנותנת מענה לאותה אוכלוסייה והזדמנות לביטוי עצמי ולתחושת הישג בתוך המסגרת הכוללת של "תקוותנו", באותה מידה התכנית נותנת להוריהם הפוגה וזמן לעצמם תוך הידיעה, שילדיהם לומדים, מתקדמים ונמצאים בידיים אוהבות.

רציונל
"קרן ילדנו" בשיתוף עם עמותת
IMAGINE"" מפעילה כיום ברחובות תכנית מוזיקה ייחודית, הנותנת מענה למשתתפים הנמצאים על הספקטרום האוטיסטי ובעלי לקויות תפקודיות שונות. באמצעות התכנית מקבלים המשתתפים את ההזדמנות לחוויה מעוררת השראה ומעצימה לרכוש מיומנויות מוזיקליות, ולהפוך את המוזיקה לשפה שבה הם יכולים לתקשר עם העולם שסביבם. גם אנשים עם מוגבלויות פיזיות יכולים להשתתף בתכנית, כיוון שכל הכלים וכן שיטות ההוראה מותאמים להם.

מבנה
סדרת מפגשים, המעניקים למשתתפים את החוויה הנורמטיבית של הגעה לחוג, ומאפשרים חוויה, לימוד ונגינה בכלים קונבנציונליים ובכלים טכנולוגיים ייחודיים.

החוג מורכב משלוש יחידות:
1. התמצאות והערכה 2. למידה ורכישת מיומנויות 3. יצירת פרויקט מוזיקלי והצגתו.
היחידות תלויות זו בזו ומהוות רצף לפעילות הקבוצתית במהלך השנה. הרמה המוזיקלית ותכנית העבודה של כל יחידה מותאמת בעבור כל קבוצה באופן ספציפי. בנוסף, לאורך כל השנה מתנהל מעקב אחרי התפתחותה של כל קבוצה.
מפעילי החוג הינם מוזיקאים, העוברים הכשרה ייחודית ותהליך של למידה מעשית.
הכשרתם מבוססת על עבודה מעמיקה עם אוכלוסיית הצרכים המיוחדים, ומלווה פדגוגית על ידי המחלקה לתרפיה במוזיקה באוניברסיטת "בר- אילן".

בעתיד
בעקבות ההצלחה הגדולה של התכנית ברחובות, "קרן ילדנו" שואפת להרחיב פרויקט זה למרכזים נוספים של "תקוותנו", הפרוסים ברחבי הארץ מן הצפון ועד הדרום.