"כלים שלובים" - מנגנים בהרמוניה בתקוותנו רחובות


Build Beautiful Websites

יום שני אחר הצהריים, אתם נכנסים לחדר הפרקט הרחב, הנוח והממוזג של מרכז תקוותנו ברחובות ולא מאמינים למראה עיניכם: יושבים שם בצוותא מספר ילדים או בני נוער על ספקטרום האוטיזם... ופשוט לומדים לנגן. שני מדריכים שמוינו מבין מאות מועמדים מעבירים מידע וחוויה מוסיקלית בדרך בלתי אמצעית. המדריכים , והילדים פשוט נהנים ובעיקר לומדים שפה חדשה בה יוכלו לתקשר ולהביע את רגשותיהם.

עמותת קרן ילדנו שמה לה למטרה בשנים האחרונות להתקרב ביתר שאת לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים ולהציע להן ולמשפחותיהן, מגוון עשיר של פעילות מותאמת. פרוייקט כלים שלובים החדשני מתקיים במרכז תקוותנו רחובות, רחוב הרצל 108, ששמו הולך לפניו כמרכז חוגים איכותי ומאיר פנים המציע פעילות רב-גוונית זה עשרות שנים, והמהווה מוקד משיכה לילדים ובני הנוער באזור ובכלל לכל תושבי רחובות והסביבה.
בשיתוף עם עמותת IMAGINE, קרן ילדנו מפעילה לראשונה תכנית מהפכנית המיועדת ליצור אפיקים מוסיקליים חדשניים, באמצעותם יכולות אוכלוסיות הצרכים המיוחדים הזקוקות לחוויה חיובית ומעוררת השראה, לרכוש מיומנויות מוזיקליות, לחוות העצמה ולהפוך את המוזיקה לשפה בה הם יכולים לתקשר עם העולם מסביבם.
המשתתפים שחולקו ל- 3 קבוצות גיל כוללים ילדים, בני נוער וקבוצה משמעותית של בוגרים שעברו סדנת מיונים על-מנת לוודא שמבחינה ורבלית וכישורים חברתיים הם יכולים להשתלב בחוג הקבוצתי בהצלחה. חלקם גם משתתפים בחוגים פרטניים אישיים.
הפעילות בשעות אחה"צ מבוססת על העשרה וחוויה אמיתית שלצדה תועלת טיפולית משמעותית. החוגים מעניקים למשתתפים את החוויה הנורמטיבית של הגעה לחוג ומאפשרים לחוות, ללמוד ולימור מוזיקה בכלים קונבנציאונליים ובכלים טכנולוגיים ייחודיים.
מוכרחים להמשיך לנגן...
קרן ילדנו מאמינה שחוג "כלים שלובים" המשתמש במוסיקה כשפה חדשה לאוכלוסיות הזקוקות לתקשורת חלופית, מסוגל להשפיע משמעותית על חייהם של ילדים ובני נוער עם צרכים מיוחדים, וכן על איכות חייהם של משפחותיהם וסביבתם. הפרוייקט החדשני שהתחיל לפעול בתחילת שנת הלימודים הזו זוכה להצלחה גדולה, ובכוונת קרן ילדנו להרחיבו בשנה הבאה הן מבחינת מספר הקבוצות, הן בהפעלתו במרכזי תקוותנו אחרים ברחבי הארץ.

כשמוזיקה ונשמה מתחברים - כלים שלובים

הזדמנות של חוויה יוצאת דופן לאוכלוסיות המאותגרות ומענה למחסור בפעילות ברמה גבוהה לשעות אחר הצהרים . זוהי תכנית המהווה מסגרת לתקשורת עם הסביבה ולביטוי עצמי ורגשי
מתוך ההתחברות לעולם המוזיקה, הזמר והניגון. עוד...

ksh