נפתח חוג פייטנות בתקוותנו אשקלון

לפרטים: 08-6727310  

פיוטיםפיטנות 

”כי לך נאה...שיר ושבחה הלל וזמרה”

בתי ספר לחזנות ולפיוט

סדנה מרתקת הפותחת צוהר להתחברות עם הנשמה היהודית ומסורת בית אבא דרך לימוד תיאורטי ומעשי של עולם החזנות והפיוט.  סדנה ללימוד בין דורי המצמיחה מתוכה חזנים ובעלי תפילה ברמה מקצועית גבוהה שיוכלו לשמש כשליחי ציבור בבתי הכנסת השונים ברחבי הארץ ומחוצה לה.

רקע

קרן ילדנו שואפת לחזק את הזהות היהודית בקרב בני נוער ברחבי הארץ, ורואה מקום מיוחד לשימור מורשת העבר המוזיקלית והריטואלית, בצד חיזוק הקשר הבין-דורי  במסגרת קהילתית.

מטרות אלו הביאו ליצירת שיתוף פעולה בין 'קרן ילדנו' למכון 'רננות' למוזיקה יהודית.

רציונל

יצירת היכרות של המשתתפים עם המסורת המוזיקלית של עדות ישראל, חזנים ומנגינות בעדות השונות; רכישת יסודות מוזיקליים ומושגים בתחום השירה והחזנות; הכשרת חזנים ובעלי תפילה ברמה המקצועית הגבוהה ביותר ופיתוח מנהיגות ריטואלית-מוזיקלית עתידית לקהילות שונות.

מבנה

קורס דו-שנתי בהנחיית איש מקצוע והרצאות/סדנאות עם חזנים ופייטנים, שיעורים תיאורטיים, והתנסות מעשית.  המשתתפים בכל קורס ייפגשו אחת לשבוע עם מנחה מקצועי (חזן, פייטן, או מנחה ממכון 'רננות') ללימוד והתנסות מוזיקלית. המפגשים הראשונים יהיו כלליים, ולאחר מכן תיבחן האפשרות לפיצול ל'מגמות' לפי מסורת עדות שונות, תלוי בהרכב המשתתפים ובהתקדמות הקורס.

בתי הספר לחזנות פונים גם אל הקהל הרחב במופעים, בסדנאות אמן ובערבים חגיגיים שפניהם לקהילה. הפקתם של אירועי החזנות ופיוט  אלו איננה חלק מהפעילות השוטפת של בית הספר לחזנות  ונעשית כפעילות נפרדת, נלווית ומעשירה.

כבר היום מצליח ביה“ס לפיוט וחזנות במרכז ”תקוותנו“ ברחובות למשוך אליו קהל מגוון מבחינת גילים ורקע. משתתפי הקורס לפיוט באשקלון גדל וצומח בהנחייתו של הפייטן הידוע ינון בורק.

בעתיד

מופע חזנות ופיוט של מצטייני התכנית (ייבחרו ע"י נציג 'רננות' ו'קרן ילדנו') בנוכחות ראש העיר, הראשל"צ, וכדומה. המופע יוקלט בצורה מקצועית, ויוצע למכירה לקהל הרחב. אפשרויות נוספות לאירוע-שיא: שבת עם חזן ידוע לכל המשתתפים.

האחריות המקצועית להנחיה ולליווי התכני יהיו באחריות מכון 'רננות'. 'קרן ילדנו' תטפל בצדדים הלוגיסטיים.