קרן ילדנו מרכזי תקוותנו

1 2 3 4 5

centers-bottons 30

centers-bottons 08

centers-bottons 22

centers-bottons 26

centers-bottons2 30

 

 

לתרומות

חיפוש באתר

 המייסדים

 

    הגברת מלכה פרנקל 

 

הרב אלי תורן 

                                     

כתושבת  ירושלים  בימיה  הראשונים  של מדינת ישראל,  גברת  פרנקל  הייתה עדה לעוני החמור ששרר אז, ולמראות ילדים משוטטים ברחובות ללא השגחה. היא הבינה מיד את הסכנות החבויות ברחוב והייתה נחושה למנוע את הידרדרותם של ילדי ישראל לתרבות רעה. 

מסירות.חמלה.המשכיות. אומץ

מסירותה של גברת פרנקל, וחמלתה לעמה סיפקו לה את האומץ להבטיח המשכיות יהודית. היא ייסדה את קרן ילדנו והחלה לספק לילדי ישראל העניים את צרכיהם הבסיסיים ביותר - מזון, ביגוד ומקום בטוח לשחק בו.

במהלך השנים, מצבה הסוציו-אקונומי של ישראל הלך ושפר, ונוצר צורך להרחיב את השירותים המוענקים לילדי הפריפריה, כדי שיוכלו להשוות את סיכויי ההצלחה שלהם בחיים לשאר ילדי המדינה.  קרן ילדנו, במאמציה להבטיח לכל ילד הזדמנות לממש את הפוטנציאל הטמון בו, הגדילה את פועלה והחלה ליישם תכניות חינוכיות, תרבותיות וחברתיות להעצמת ילדי הפריפריה.

כציווי מורשתה של גברת פרנקל, ממשיכה קרן ילדנו להתפתח. מיפוי צורכי החברה באופן שוטף מאפשרות לתכניותיה הקרן להיות עדכניות, נדרשות ומופעלות ברמה גבוהה.

הרב תורן, יליד שוויץ, החל את פועלו להעצמת הנוער היהודי במחנות הפליטים באירופה, בתום מלחמת העולם השנייה.

המוניטין שלו כמומחה בשיקום נוער לאחר טראומה הלך לפניו, כך שבהגיעו ארצה, הוא גויס מיד לשורות הפועלים למען שיקום בני הנוער בסיכון. הרב תורן הצטרף לגברת פרנקל על-מנת לחזק את מרכזי תקוותנו בתחילת דרכם. השפעת הרב על בני הנוער, דרך כשרון השכנוע המופלא שלו, ראוי לציון. בזכותו נכנסו קבוצות רבות של בני נוער לפעילות במרכזים, במקום לשוטט חסרי-מעש ברחובות הערים. והשאר, היסטוריה...

בנוסף ליכולותיו הנעלות כמחנך בלתי פורמלי, נודע הרב תורן כמנהיג כריזמטי שעורר השראה בלב רבים שהצטרפו לשורות קרן ילדנו. רשת חברי קרן ילדנו אותה הקים ברחבי תבל מהווה בסיס למכלול פעילות קרן ילדנו עד היום.