הילד שלך בידיים טובות -רשת פעוטוני התקווה

רשת מעונות יום ופעוטונים הינה מסגרת מוכרת ותומכת המלווה את הילדים כבר מגיל אפס, עומדת בכל התקנים וההנחיות של משרד הכלכלה ומתגאה בצוות המטפלות המסורות המעניקות יחס חם אימהי ואוהב. פתרון  ושלם עבור משפחות צעירות שרוצות להמשיך ולהצמיח קריירה ולהשאיר את ילדיהן בידיים טובות.

רקע
קרן ילדנו מאמינה כי הדרך הבטוחה ביותר לצמצום פערים חברתיים היא תעסוקה בטוחה וקבועה. מרכיב חיוני בהשגת מטרה זו היא הקמת פעוטונים ומעונות-יום המאפשרים להורים, ובתוכם גם אמהות חד-הוריות, לצאת לעבודה ולהתמיד במקום עבודה קבוע ויציב.
“חוק חינוך חובה חינם” בישראל תקף כיום מגיל 3 ומעלה. אולם לילדים צעירים יותר אין פתרון של ממש זולת מטפלות ומעונות בעלויות גבוהות ביותר. מצב זה גורם לריתוקן של נשים רבות לביתן ולילדיהן בשנים הראשונות של חיי הילד, ומונעות מהאם )לרוב( לפתח קריירה, התמיד בה ולהתקדם במקום העבודה, בכל אותן שנים של לידה וגידול ילדים.

רציונל
פתיחת רשת של מעונות יום ופעוטונים בסטנדרט גבוה בעיקר ביישובים באזורי פריפריה כדי לאפשר למשפחות של ילדים בגיל הרך למצות את הפוטנציאל והאופק התעסוקתי שלהן.

מבנה
בימים אלו פועלת בקריית שמונה בהצלחה רבה רשת של מעונות-יום ופעוטונים לגיל הרך, הפתוחים מ 0077 בבוקר ועד 00077 אחה”צ. הפעוטות והילדים זוכים בכל יום ליחס אוהב, ארוחת צהרים מזינה ולתוכניות הפעלה מעשירות ומגוונות. מלבד התכנית החינוכית הרגילה, מגיעים לפעוטון מפעילי תכניות ייחודיות מבחוץ בנושאים מגוונים, כגון מורשת ישראל ועולם החי והצומח.

מה בעתיד
‟קרן ילדנו„ שמה לה למטרה לפתוח פעוטונים ומעונות יום שכאלו ביישובי פריפריה רבים, מתוך מטרה ליישם את ההצלחה של הפעוטונים הפעילים היום בקריית שמונה.