נגילה ונשמחה בך

בני ובנות מצווה - חוויה חד-פעמית מרגשת של חיבור למסורת, העצמת הזהות יהודית בתהליך ההתבגרות, סיור בעיר ירושלים וחגיגה משפחתית.

רקע
מרכזי “תקוותנו” מקיימים פעילות ברחבי הארץ באזורים שבהם אוכלוסייה מסורתית אך כזאת שאינה יכולה להרשות לעצמה להפוך את בר המצווה או בת המצווה לאירוע חינוכי משמעותי בחיי הילד/ה.
במקרים רבים, המשמעות המעשית של “בר/בת-מצווה” היא מסיבה גדולה, שאין בה תוכן ערכי וחינוכי משמעותי. בנוסף, רבות מן המשפחות אינן יכולות להרשות לעצמן את העלות של טקס משמעותי לחגוג את

חוזרים לשורשים ולספר הספרים-חידון התנ”ך

תכנית עשירה ללימוד ובקיאות בתנ”ך באופן חווייתי , מעניין ותחרותי. תכנית זו מעמידה לה כמושא מרכזי את המסורת היהודית וחשיבות העברתה מדור לדור.

תכנית זו מחברת בין תלמידים מבתי הספר בכל רחבי הארץ- דתיים וחילונים כאחד המשתתפים בחידון רב שלבי ששיאו הוא בשלב הגמר בו מוכתר אחד מהם כ”חתן/ כלת התנ”ך”

רקע
כבר בשנת 6791 יזמה ‘קרן ילדנו’ את פרויקט חידון התנ”ך המאמינה בשילוב של מורשת ואתגר אינטלקטואלי

כי לך נאה...שיר ושבחה הלל וזמרה

בתי ספר לחזנות ולפיוט סדנה מרתקת הפותחת צוהר להתחברות עם הנשמה היהודית ומסורת בית אבא דרך לימוד תיאורטי ומעשי של עולם החזנות והפיוט. סדנה ללימוד בין דורי המצמיחה מתוכה חזנים ובעלי תפילה ברמה מקצועית גבוהה שיוכלו לשמש כשליחי ציבור בבתי הכנסת השונים ברחבי הארץ ומחוצה לה.

רקע
קרן ילדנו שואפת לחזק את הזהות היהודית בקרב בני נוער ברחבי הארץ, ורואה מקום מיוחד לשימור מורשת העבר המוזיקלית והריטואלית, בצד חיזוק הקשר הבין- דורי במסגרת

למידה מרחוק- זה קרוב!!

פרויקט חדשני ופורץ דרך של למידה מתוקשבת ואינטראקטיבית בשידור חי המציע הרחבת אופקים, העשרה והעמקה של מגוון תחומי ידע- מדעים, היסטוריה, לימודי ארץ ישראל ועוד.
פרויקט זה קורע צוהר לתלמידים רבים אל הידע האקדמי, ופותח את השער להתקדמותם והתפתחותם בעתיד.

רקע
פרויקט הדגל הטכנולוגי של ‘קרן ילדנו’ מאפשר למאות תלמידים בכל רחבי הארץ להשתתף בשיעורים בשידור חי עם מיטב המרצים בתחומם, תוך אינטראקציה שוטפת בין התלמידים למרצה.
פרויקט חדשני זה מסיר למעשה את ‘קירות הכיתה’, ויוצר כיתה אחת מן הצפון עד

נפש בריאה בגוף בריא -חינוך לבריאות

תכנית חינוך לבריאות ומניעה להעלאת המודעות של תושבי העיר בכל הגילאים,ועידוד המעבר ההדרגתי לאורח חיים בריא, שיתרום לאיכות החיים, לשיפור תדמיתי ולהצלחה של תושבי העיר.
תכנית זו מקשרת בין כל אנשי הקהילה, מחברת אותם ל”ריאות הירוקות” של העיר ומהווה קרקע פורייה לפיתוח העיר- סלילת מסלולי ריצה או רכיבה באופניים ועוד.

רקע
מידע שנאסף במחקרים במשך תקופה ארוכה במרפאות מקומיות, בתי ספר ומעונות יום בקריית שמונה, העלה חוסר מודעות משמעותי באשר לאורח חיים בריא, מניעת

אני פה בשבילך! מרכזי למידה

מפגשים בין תלמידים ובין בוגרים וסטודנטים מתוך האמונה כי יחס אישי הוא המפתח להצלחה בכל התחומים.
במרכז מקבלים התלמידים סיוע בלימודי מקצועות הליבה תוך יצירת קשר מעמיק ובונה המהווה דוגמא עבור אותם תלמידים ונותן להם כלים להתמודדויות עם מצבים מאתגרים והשתלבות בעתיד.

רקע
מרכזי ‘קרן ילדנו’ פרוסים בלב שכונות שבהן יש לבני נוער צורך במקום מרכזי ותומך, שיוכל להעניק להם עזרה בשיעורי הבית, עצת מבוגרים מלווים בצמתי דרכים ובחיי השגרה.

רציונל
מקסום יכולתם של בני נוער תוך

כשמוזיקה ונשמה מתחברים - כלים שלובים

הזדמנות של חוויה יוצאת דופן לאוכלוסיות המאותגרות ומענה למחסור בפעילות ברמה גבוהה לשעות אחר הצהרים .
זוהי תכנית המהווה מסגרת לתקשורת עם הסביבה ולביטוי עצמי ורגשי מתוך ההתחברות לעולם המוזיקה, הזמר והניגון.

רקע
ילדים ומבוגרים עם צרכים מיוחדים אינכם זוכים בדרך כלל להזדמנות שווה להשתתף בפעילויות אחרי הלימודים במסגרת קהילתית ובחוגים.
קרן ילדנו מפעילה תכנית ייחודית ומוצלחת הנותנת מענה לאותה אוכלוסייה והזדמנות לביטוי עצמי ולתחושת הישג בתוך המסגרת הכוללת של תקוותנו ובאותה מידה נותנת להוריהם הפוגה

הילד שלך בידיים טובות -רשת פעוטוני התקווה

רשת מעונות יום ופעוטונים הינה מסגרת מוכרת ותומכת המלווה את הילדים כבר מגיל אפס, עומדת בכל התקנים וההנחיות של משרד הכלכלה ומתגאה בצוות המטפלות המסורות המעניקות יחס חם אימהי ואוהב. פתרון  ושלם עבור משפחות צעירות שרוצות להמשיך ולהצמיח קריירה ולהשאיר את ילדיהן בידיים טובות.

רקע
קרן ילדנו מאמינה כי הדרך הבטוחה ביותר לצמצום פערים חברתיים היא תעסוקה בטוחה וקבועה. מרכיב חיוני בהשגת מטרה זו היא הקמת פעוטונים ומעונות-יום המאפשרים להורים